Dywany, chodniki
Plusy posiadania dywanu:
- wycisza i ociepla pomieszczenie
- dodaje wnętrzu przytulności
- pozwala zakryć zniszczoną podłogę
- może być ciekawym akcentem kolorystycznym Co brać pod uwagę przy wyborze dywanu?
To pytanie, z którym boryka się większość klientów. Przedstawiamy zatem kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy dokonywaniu wyboru.

1. Dywany mogą być tkane ręcznie lub maszynowo, wykonane z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanek. Rodzaj włókna oraz sposób tkania wpływa na trwałość dywanu a także na jego cenę. Jednak bez względu na to, jak tkany i z jakiego jest tworzywa, dobry dywan powinien być gęsty, miękki, sprężysty i łatwy do czyszczenia.

2. Wybierając kolorystykę dywanu zwróćmy uwagę, by pasował on do stylistyki, w jakiej utrzymane jest mieszkanie. Szczególną uwagę zwróćmy na dopasowanie barwy włókna do innych tkanin w domu (zasłony, obrusy itp.).

3. Do małego pokoju nie wybierajmy dywanu o ciemnych kolorach i wyrazistym wzorze - zdecydujmy się raczej na sploty o jasnej, stonowanej barwie.

4. W większych pomieszczeniach możemy "zaszaleć" i zdecydować się na dywan o mocnym, odważnym deseniu, współgrającym jednakże z otoczeniem.

5. Jeżeli chodzi o rozmiar dywanu musimy wziąć pod uwagę stan naszej podłogi oraz materiał z którego jest wykonana. W przypadku estetycznej podłogi wykonanej z deski, paneli lub płytek ceramicznych sugerujemy rozłożyć dywan nie większy niż powierzchnia czynna pomieszczenia (obszar podłogi po odliczeniu mebli umieszczonych bezpośrednio przy ścianie) - dywan podkreśli urodę nie tylko wnętrza ale też i podłoża na którym jest rozłożony. W innym przypadku (mało estetyczna podłoga, wykładzina PCV itp.) radzimy dokonać zakupu dywanu w rozmiarze umożliwiającym zamaskowanie niedociągłości naszej podłogi - koszt dywanu jest niższy niż koszt jej renowacji.

© 2012-2019 Jarmark Bis. Wszelkie prawa zastrzeżone.
strony www, druk, reklama: NITROSTUDIO

panel administratora