Oferta

Dywany i chodniki

Oferta

Dywany i chodniki

Plusy posiadania dywanu:
– wycisza i ociepla pomieszczenie
– dodaje wnętrzu przytulności
– pozwala zakryć zniszczoną podłogę
– może być ciekawym akcentem kolorystycznym

Co brać pod uwagę przy wyborze dywanu?
To pytanie, z którym boryka się większość klientów. Przedstawiamy zatem kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy dokonywaniu wyboru.

1. Dywany mogą być tkane ręcznie lub maszynowo, wykonane z włókien naturalnych, sztucznych lub mieszanek. Rodzaj włókna oraz sposób tkania wpływa na trwałość dywanu a także na jego cenę. Jednak bez względu na to, jak tkany i z jakiego jest tworzywa, dobry dywan powinien być gęsty, miękki, sprężysty i łatwy do czyszczenia.

2. Wybierając kolorystykę dywanu zwróćmy uwagę, by pasował on do stylistyki, w jakiej utrzymane jest mieszkanie. Szczególną uwagę zwróćmy na dopasowanie barwy włókna do innych tkanin w domu (zasłony, obrusy itp.).

3. Do małego pokoju nie wybierajmy dywanu o ciemnych kolorach i wyrazistym wzorze – zdecydujmy się raczej na sploty o jasnej, stonowanej barwie.

4. W większych pomieszczeniach możemy „zaszaleć” i zdecydować się na dywan o mocnym, odważnym deseniu, współgrającym jednakże z otoczeniem.

5. Jeżeli chodzi o rozmiar dywanu musimy wziąć pod uwagę stan naszej podłogi oraz materiał z którego jest wykonana.
W przypadku estetycznej podłogi wykonanej z deski, paneli lub płytek ceramicznych sugerujemy rozłożyć dywan nie większy niż powierzchnia czynna pomieszczenia (obszar podłogi po odliczeniu mebli umieszczonych bezpośrednio przy ścianie) – dywan podkreśli urodę nie tylko wnętrza ale też i podłoża na którym jest rozłożony. W innym przypadku (mało estetyczna podłoga, wykładzina PCV itp.) radzimy dokonać zakupu dywanu w rozmiarze umożliwiającym zamaskowanie niedociągłości naszej podłogi – koszt dywanu jest niższy niż koszt jej renowacji.

Marki

Nasi producenci

kontakt

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy?

Od 20 lat dbamy o wnętrze Twojego domu.

SALON MEBLI i dekoracji Jarmark Bis

ul. Kościuszki 10d
34-350 Węgierska Górka

tel. 33 444 62 91
tel. 33 864 13 95 wew. 1

Jarmark Bis AGD, RTV

ul. Kościuszki 32
34-350 Węgierska Górka

tel. 33 444 62 94
tel. 33 864 13 95 wew. 2

Kraina Dywanika - dywany, chodniki

ul. Kościuszki 12
34-350 Węgierska Górka

tel. 530 610 278

godziny otwarcia:
pn-pt.: 9.00-17.00
sb: 9.00-13.00